Spánkové polohy jsme rozdělili do 4 nejčastějších a pak charakterizovali jednotlivé páry. Stačí si tedy vybrat jednu z nabízených poloh a hned budete mít jasno o tom, jak to ve vašem vztahu vypadá. Máte dostatečně harmonické a láskyplné zázemí?

1. Zády k sobě

Oba ležíte na boku a nastavujete se k sobě zády. Pak vám jde především o pohodlí a klidný spánek. Můžete si ovšem vydechnout, žádné katastrofy se u vás doma nedějí a dít ani nebudou. Dá se říct, že na sobě nejste přehnaně závislí, což je pozitivní. Zároveň se oba navzájem respektujete a potřebujete.

2. Čela k sobě

Sice se navzájem nedotýkáte, ovšem stále jste otočeni k sobě. O vašem vztahu se může tvrdit, že je velmi intimní a upřímný, což je plus. Jediné, kde vám to občas vázne, je sex. Místo této skvělé zábavy si užíváte společných konverzací.

3. Jako puzzle

Přestože k sobě ležíte zády, jeden drží nad druhým ochrannou ruku. Jde sice o vyjádření ochrany a lásky, ale také o jasné ujasnění toho, kdo je tu ten hlavní.

4. Zapleteni do uzlu

Vaše nohy jsou stále v jednom uzlu? Nejdřív si k sobě partnera přivážete, a když je vám to nepohodlné, tak ho odkopnete. Přesně tak je to i ve vztahu, jakmile vám vztah nevyhovuje, jdete z něj ven. Kompromis je pro vás cizí slovo.