Spousta prvňáčků se do školy těší. Je to pro ně zase další etapa života, naučí se nové věci a získají spoustu nových kamarádů. Jenže pro některé rodiče je nástup ratolestí do školy spíše noční můrou. Pokud nemají starší sourozence, a tak některé věci nezdědí, musí se prostě nakoupit. Co všechno do první třídy dítě potřebuje?

Školní batoh nebo aktovka

Každému prvňáčkovi záleží na tom, aby měl co nejhezčí aktovku nebo baťoh a hlavně aby se v něm cítil dobře. Na trhu je spousta kvalitních batohů, ale neměli byste je kupovat bez vašeho dítka. Do obchodu ho vezměte s sebou. Musí si vyzkoušet, jak mu sedí. Důležité je, aby měl široké popruhy a vyztužená záda. Aktovka nebo batoh by neměly být moc těžké, maximálně 1200 gramů. Zároveň by ale měl unést hodně věcí. Průměrná cena aktovky se pohybuje kolem 1000 korun. Záleží, jak moc lpíte na designu. Samozřejmě koupíte i levnější. Pořídíte je v rozmezí od 500 korun do 2500 korun.

Psací potřeby

Prvňáčkovi byste měli pořídit tužky, ořezávátko, gumu, 20centimetrové pravítko, pastelky i nůžky s kulatou špičkou. Pera a propisky pořizovat zatím nemusíte, vše vám poradí až časem paní učitelka. Důležité je být také připraven na výtvarnou výchovu. Dítě potřebuje vodovky, tempery, kulaté a ploché štětce, paletu, tuš, voskovky, křídy, plastelínu, desku na modelování, lepidlo, nůžky, hadřík, zástěru a sadu papírů jak bílých, tak barevných. Nejlepší bude, když prvňáčkovi pořídíte kufřík, aby měl vše pěkně pohromadě. Tato výbava vás bude stát zhruba 1000 korun.

Penál

Prvňáček by měl mít pořádně vybavené pouzdro nebo penál. Penálů je mnoho druhů, a tak si vaše dítě může vybrat ten, jaký se mu líbí. Musí mít ale dostatek místa na tužky, pastelky i ořezávátko. Penál by měl být přehledný a můžete ho koupit už vybavený. Ale lepší je si ho pak spíše doplnit. Penál pořídíte průměrně za 150 korun.

Desky a sešity

Jaké sešity bude prvňáček potřebovat, vám řekne až paní učitelka. Jen si musíte zkontrolovat, jestli je jeho aktovka nebo batoh dostatečně velký, aby se do něj i větší sešity vešly a hlavně nepomačkaly. Pořiďte i obaly na sešity A4 a A5, které stojí okolo 70 korun.

Co ještě potřebujete

Dětem byste měli pořídit i láhev na pití a box na svačinu. Také budou potřebovat pytel na tělocvik, oblečení do tělocvičny a přezůvky. Také jim pořiďte ručník, kapesníky a toaletní papír. Také budou potřebovat desky na čísla a písmena. To vše vás vyjde na 400 korun.

Mít doma prvňáčka není v dnešní době zrovna levná záležitost. Přestože mu nepořídíte ty nejdražší věci, ale budete chtít, aby byly kvalitní, pěkně se prásknete přes kapsu. Takový prvňáček vás totiž bude stát až 3000 korun. Nezapomeňte ale ještě na obědy a školy v přírodě.