V roce 2007 byla tato příšera s permanentně vyplazeným jazykem korunována jako nejošklivější pes na celém širém světě. Pes bydlel v americkém New Jersey a zemřel tento týden. Bylo mu osm let.

Elwood, jak se tato kombinace čivavy a kdoví čeho ještě jmenoval, sice vypadal jako zombie pes od počátku, ale až v posledních několika měsících měl nějaké zdravotní potíže, kterým nakonec podlehl.

Elwood měl ale spoustu fanoušků, kteří ho překřtili na Yodu z Hvězdných válek nebo E.T. mimozemšťana, protože se podezřele podobal těmto tvorům ze slavných filmů.

Majitelka Karen Quigley zachránila Elwooda v roce 2005, když ho jako devítiměsíční štěňátko chtěla původní majitelka nechat uspat, protože byla přesvědčena, že takhle ošklivého psa se jí nepodaří prodat.

Ze škaredého Elwooda se po označení za „nejošklivějšího psa planety“ stala samozřejmě celebrita a majitelka se s ním účastnila řady akcí. Za některé dostávala peníze, jiné byly pro charitativní účely. Karen Quigley dokonce napsala dětskou knížku Všichni milují Elwooda, která dětem říká, že se nemusíte bát být odlišní od ostatních.