Zdeněk Macura (40) se rozhodl, že bude kvůli Ivetě Bartošové (†48) za svou pravdu bojovat, i kdyby ho Josef Rychtář (56) roztrhal na kousky. On by se znovu složil jako puzzle a nadále dělal všechno proto, aby se sebevražda Bartošové vyšetřovala s takovou kadencí jako kdysi známý případ sériového vraha Zodiaca z 60. let minulého století.

Teď se Macura dokonce obrátil na nejvyšší hlavu státu, prezidenta Miloše Zemana (69), u kterého podal žádost o zajištění obsahu telefonátů s několika osobami, jenž měly proběhnout v době, kdy se Iveta rozhodla sáhnout si na život. Macura má jasno, které konkrétní telefonáty by měly být zajištěny.

„Podezřelý telefonát č. 1 – asi hodinu a půl před tragédií jsem telefonicky mluvil s panem Josefem Rychtářem, který mě velmi výrazně ujišťoval, že Iveta Bartošová se cítí naprosto v pořádku a nepotřebuje lékaře.

Podezřelý telefonát č. 2 – asi 30 minut před tragédií mi volal jeden člověk, který velmi úzce spolupracoval s panem Rychtářem a Ivetou Bartošovou a byl s nimi velmi často v osobním kontaktu, s tím, že chce co nejdřív se mnou osobně mluvit a že jede hned za mnou. Takto se nikdy nechoval.

Podezřelý telefonát č. 3 – asi hodinu po tragédii mi volal starší syn Josefa Rychtáře a sdělil mi jako první onu tragédii, přičemž rovnou tvrdil, že se jednalo o sebevraždu, jakoby se mi snažil podsunout, že jen varianta sebevraždy je možná. (Poznámka: nepodezírám staršího syna Rychtáře z nekalého úmyslu, jen je to celé zvláštní a někdo musel před tím nějak na něj zapůsobit.)," uvedl na svém facebookovém profilu líbeznický architekt, jehož paletové domečky pro týrané ženy budou zřejmě uveřejněny i s návodem na výrobu v časopisu Udělej si sám/Urob si sám.

Macura hned po smrti obvinil Rychtáře, že je vrah, a od té doby se rozhodně nic nezměnilo. Na svém facebookovém profilu, který je pro veřejnost dostupný, ostrými přívlastky rozhodně nešetří.