Při čtení tohoto tragického příběhu si neustále říkáte, že to už přece nemůže být horší, abyste vzápětí zjistili, že bohužel může. Howard znásilnil 26letou ženu u ní doma, zatímco její nejlepší kamarádka a jeho snoubenka spala ve vedlejším pokoji.

Při výslechu si vymyslel neuvěřitelnou historku, která vše hodila na znásilněnou oběť. Žena dle jeho teorie našla jednu z jeho erotických pomůcek, kterou použila k tomu, aby na ní mohlo být nalezeno jeho DNA. Prý kvůli tomu, že žárlila na jeho vztah. I přesto, že obžaloba tenhle výmysl pomocí důkazů záhy vyvrátila, Howard si na svém výmyslu trval.

Hloupé historce uvěřila i nejlepší kamarádka oběti. April přítelkyni zavrhla a za Howarda se při velkolepé svatbě vdala.

„Měla jsem být její družička. Obě jsme měly mít děti ve stejný čas a společně je vychovávat. Řekla jsem o tom v první řadě proto, abych ochránila April,“ vypověděla znásilněná žena pro Mirror.

Přítel oběti měl tehdy vypnutý telefon a ona se mu tím pádem nemohla dovolat. Vždy se cítil částečně zodpovědný za to, co se stalo, a nakonec o pár měsíců později spáchal sebevraždu.

„Byla jsem připravená koupit vlastní dům a teď se bojím být jen chvilku o samotě. Zní to hloupě, ale mám strach, že někdo přijde, znovu mě znásilní a nikdo se to nedozví. Měla jsem práci, kterou jsem milovala, pevný vztah, světlou budoucnost…“

Daniel Howard byl před několika dny odsouzen k sedmi letům vězení. Je dle vašeho názoru jeho trest dostatečný?