Thomas Hewitt, přezdívaný Leatherface neboli Kožená tvář, je známý především jako fiktivní filmová postava z hororového filmu Texaský masakr motorovou pilou, který se poprvé objevil na plátně roku 1974.

Postava šíleného zabijáka se několikrát objevila i v pokračováních tohoto slasheru a řadí jej tak k nejbrutálnějším filmovým vrahům všech dob.

Faktem ale je, že tvůrci snímku se pravděpodobně inspirovali skutečnou postavou člověka jménem Ed Gein.

Tento podivín se narodil roku 1906 ve státě Wisconsin a vyrůstal v městečku Plainfield v rodině fanatické matky a alkoholika.

Jelikož mu rodiče i bratr brzy zemřeli, uzavřel se sám do sebe a svět kolem sebe jen zpovzdálí pozoroval bez hlubších sociálních vazeb.

Ze všeho nejvíc jej fascinovalo lidské, konkrétně ženské tělo. Díval se na něj jako na dokonalý mechanismus, který musí podrobit hlubšímu zkoumání.

Kupoval si knihy o anatomii a sám si otevřel „svoji tajnou chirurgickou praxi“.

Jelikož potřeboval materiál, nejprve vykopával mrtvoly na okolních hřbitovech, ale posléze mu to přestává stačit, tak se neštítil ani vraždit.

Po odhalení jeho hrozných činů však byla veřejnost nejvíc šokována tím, co se našlo v jeho domě.

Lampička z páteřních obratlů, trofeje ženských hlav na stěnách, oděvy, masky, peněženka i obal na nůž vyrobené z lidské kůže, několik holínek z lidské kůže, dvě lebky na sloupcích jeho postele, pár lidských rtů visících na niti, úplný ženský oblek zhotovený z lidské kůže, srdce Bernice Worden na pánvi na kamnech a lednička plná lidských orgánů… To vše bylo „zhotoveno“ nejméně z 15 ženských těl.

Lékaři později odhalili, že Ed se chtěl stát údajně ženou, protože u výslechu se přiznal i k tomu, že si oblékal kůže svých obětí a tančil v nich při měsíčním světle…

Tenhle šílený vrah, kanibal a nekrofil byl shledán duševně nepříčetným a jeho nenávist ke starším ženám vycházela údajně z toho, že byly podobné jeho matce.

U soudu se přiznal jen k drancování hrobů. Vraždy, nekrofilii a sodomii odmítal.

V roce 1957 byl Ed Gein umístěn ve Waupun State Hospital pro doživotně odsouzené zločince, kde v roce 1984 zemřel na rakovinu ve věku 77 let.

Jeho krvavý statek se stal turistickou atrakcí a věci z něj byly prodány v dražbě.