Ice Bucket Challenge neboli u nás Kyblíková výzva se stala asi nejzajímavějším marketingovým tahem letošního roku. Poté, co se začali ledovou vodou polévat Mark Zuckerberg a na výzvu mu odpověděl Bill Gates, začala se tato novinka šířit rychlostí blesku.

Většina celebrit rychle pochopila, že když nominují další známé osobnosti a ne třeba svojí tetičku, pomohou více rozšířit povědomí o nemoci ALS (amyotrofická laterální skleróza) a tím pomohou nadaci, která se o nemocné s ALS stará. Tato akce ale v části veřejnosti vyvolala hodně negativních reakcí. Lidem se totiž nelíbí, že se všichni polívají, zatímco „nikdo“ nepřispívá, což není tak docela pravda. Díky Ice Bucket Challenge během několika dní přistálo na kontě nadace přes 16 milionů dolarů. Pravdou je, že se mezi slavnými kritikem stal i sám Charlie Sheen, který na sebe místo vody chrstl z kýblu dolarovky a prozradil, že přispěl částkou 10 000 dolarů, což je asi 200 000 Kč.

Naše celebrity, které jsou pod větším drobnohledem národa, se s touto kritikou setkávají také a jako první podal důkaz o tom, že nešlo jen o tupé opičení se a dávání najevo své zajímavosti, lídr kapely Kryštof Richard Krajčo (37). „Mnozí se ptají, mnozí útočí, že se jen poléváme a prd. Tak zde potvrzovací mail z ALSA.org o daru. My se jen nepoléváme,“ připsal Krajčo na facebookových stránkách kapely text k dvěma fotografiím, které dokazují, že kluci z Havířova bankovky poslali. Částku zřejmě záměrně neukázali, protože určitě tušili, že by se našli lidé, kteří by se s ní nespokojili a řekli si, že takhle úspěšní muzikanti se přece musí víc plácnout přes kapsu.

Teď se ukáže, jestli se připojí i další celebrity, třeba taková Ivana Gottová (38), která se zlila před kamerou VIPek.