Horčic podle našich zjištění trápil svou ex Veroniku tři měsíce až do chvíle, kdy se v polovině dubna sám na policii v Hostivaři přiznal.

V časopisu Týden následně uvedl, že „se nikdy nemstí“, a přiznal dva týdny kyberšikany, ale situace je mnohem závažnější. Doposud je na internetu k nalezení řada galerií jeho privátních fotografií sexu s obětí, jejichž původní počet podle našich zjištění dosahoval až dvou set (!).

„Poslal mi pár mailů, kde naznačuje, že s dalším nemá nic společného, a prý bůh ví, zda to nešíříte přímo vy, abyste měli o čem psát,“ řekla nám Veronika, která bude své galerie a dokonce zřejmě i velmi intimní video, které bylo na začátku celé kauzy a se kterým měl Facebook řadu týdnů co dělat, nacházet na internetu v různých podobách do konce života.

Horčic poté, co se do případu vložila další média v čele s Týdnem a TV Barrandov, zjevně upustil od plánované žaloby na eXtra, ale je otázkou, kdo stojí za aktuálními útoky.

Na síti se totiž dál objevují nové a nové profily, které na seznamkách zakládá falešná Veronika a které obsahují jak její intimní snímky, jejichž autorem je Horčic, tak osobní údaje a kontakty, včetně mobilu.

Pokud za tím stojí sám Horčic, zle si zahrává, neboť by pokračoval v trestné činnosti, otázkou také je, jak daleko je policie. Ta po určité liknavosti začala dle všeho v březnu zásadně konat a vyšetřovatel případu nashromáždil zajímavou dokumentaci, v reálu je ale pachatel na svobodě a „někdo“ evidentně pokračuje v tom, co dělal předtím.

Stranou jeho pozornosti nezůstal ani autor textu, o kterém si dokonce „dopisoval“ s moderátorem DVTV Martinem Veselovským, který autora nedávno ve své show dusil. Omylem mu zaslal mail na adresu ČT, kde už Veselovský dávno nepracuje (sloh Horčice necháváme v původním znění): „Vzdy jste se me libil jako moderator-chytrej sectelej a nenecha se zaskoci.Porad s p.Pavlem Novotnym byl bravurni ten p.Novotny neumi ani mluvit.Mozny,ze by stalo se podivat na jeho stranky jak ted urazi me a pise vsechny me udaje aniz by me znal nebot jsem uplne obycejny clovek…,“ píše „obyčejný člověk“ Veselovskému v době, kdy dál nestoudně šikanoval po internetu svou oběť.

Je dost možné, že je to právě on, kdo ji terorizuje dál. Co to vypovídá o policii, je těžké říct, je dost možné, že brzy spadne klec, horší je zjištění, že ani rozsah útoků a doznání pachatele tohoto doposud dost možná nezastavilo. Co bude dál?

Máte informace o jednání Petra H. z České Lípy, ročník 1957, které mohou pomoci oběti či policii (OŘ Praha 10, Milánská 409, tel. 974 860 720, mop.hostivar.podatelna@pcr.cz, nprap. Železný)? Prosíme, poskytněte je! Máte zkušenosti s kyberšikanou? Stalo se vám něco podobného? Čelili jste pomstě prostřednictvím choulostivých snímků a jejich zveřejňování? Znáte pana Petra H., podnájemníka z Hostivice, zaměstnance autodopravce z Tachlovic a postrach exekutorů se sportovním autem a solidním měsíčním příjmem? Máte s ním negativní zkušenost z internetu? Můžete poskytnout svědectví z jeho minulosti, jež jakkoli pomohou? Napište nám na redakce@extra.cz nebo přímo autorovi článku na pavel@extra.cz, případně volejte redakční hotline 776 309 989. A­nonymita a absolutní utajení vaší identity jsou samozřejmostí! Děkujeme!