Praha si zvolí vládu a zhruba za 14 dnů bude znám nový primátor nebo primátorka.

Ptát se, kdo bude první dámou, či prvním pánem, je však mimořádně ošidné, a to tak, že sami nevíme, jak v některých případech třeba jen naznačit, protože do standardního a transparentního hetero nebo homosexuálního soužití, či běžného rodinného modelu má většina hlavních kandidátů daleko.

Čestnou výjimku tvoří exprimátor, gynekolog Bohuslav Svoboda, kandidát ODS. S manželkou Pavlou je sice dělí 42 let, ale to jim nebránilo pořídit si loni druhého synka Alexe a známý lékař je jediným z celé sestavy, který má osobní život zcela v normě.

Dál už je to marnost nad marnost. Kandidátka ANO Adriana Krnáčová, která primátorkou nebude a neví to (její náčelník Babiš se podle mnoha indicií dohodl s Hudečkem), je oficiálně volná, ale vrabci na střeše magistrátu si štěbetají cosi o jistém náměstkovi z ministerstva vnitra, se kterým měla mít techtle mechtle na výjezdním zasedání Andrejovy sekty, pardon strany. Ještě že se náměstkem trápit nemusíme, protože Krnáčovou čeká po výhře ANO jistě pěkný post, ale primátorka kvůli výše uvedenému zřejmě nebude.

Zajímavě hozené to má Miloslav Ludvík, jednička Sociální demokracie. Je na tom podobně jako Svoboda, tři dcery, jedna žena, prostě krásná socialistická rodinka, ovšem s tou zajímavostí, že paní Ludvíková by se měla jmenovat spíš Columbová, protože se sice ví, že někde existuje, ale nadneseně řečeno ji ještě nikdy nikdo neviděl. Stát se první dámou Prahy, tak ji tutově pořád někdo někde marně hledá.

No a konečně ožehavé téma, primátor současný a asi k úděsu mnohých i budoucí, kontroverzní Tomáš Hudeček. Ten se tak často objevuje s různými partnerkami, kamarádkami ze studií, novinářkami a tak dále, které vypadají spíš jako garde než jako ty, se kterými má sex. Oficiální verze pro média zní, že není schopen si najít partnerku, což politikovi v našich poměrech veřejně neškodí. Pravda je samozřejmě asi někde jinde, představte si, že někteří skandálu chtiví novináři už dokonce spekulovali o jeho sexuální orientaci (říká se, že jeho partner je příslušníkem rodinného klanu Schwarzenbergů, mezi novináři koluje také tutovka o jednom hodně známém zaměstnanci justice z Olomoucka), ale Hudeček sám do věci jasno nevnesl, ostatně asi ví proč. Každopádně bude legrační sledovat, jak bude svou intimní sféru komunikovat, pokud obhájí, protože máme pocit, že pomalu docházejí kamarádky, kterým nevadí se s ním ukazovat na veřejnosti. I proto stále existuje šance, že Praha bude mít prvního registrovaného manžela v roli prvního pána města, samozřejmě za předpokladu, že by to s tou homosexualitou nebyly pomluvy.