Pokud vyjde počasí, bude měsíční zatmění nejnádhernější v čase, kdy se Měsíc dostává do zemského stínu, postupně slábne jeho jasné úplňkové světlo a na dosud přezářené obloze se začínají rozsvěcovat i slabší hvězdy.

Měsíc bude podle předpovědí 28. 9. přesně ve 4:50 větší než obvykle. I když projde na své dráze nejblíže okolo Země, jedná se o pouhou optickou iluzi. Ve skutečnosti je totiž Měsíc stále stejně velký, jenže naše vnímání vzdálených objektů nás klame. A bude se jednat o Super úplněk.

Později v noci, v ranních hodinách 28. září, Měsíc zmizí, dojde k jeho zatmění, které bude druhým fenoménem, a zhruba o hodinu později, ve 3:47 středoevropského času, budeme svědky třetího unikátu. Krvavého Měsíce v úplňku.

Krvavý Měsíc a Super úplněk na nás budou působit velmi silnou energií, která bude účinkovat velmi dlouho. Měli bychom si tuto podívanou zkrátka vychutnat opravdu celou až do konce.

Jedná se o zvláštní úkazy, tak je nepropásněte! Byla by to veliká škoda, neboť naposledy byl Super úplněk společně s Krvavým Měsícem v roce 1982. Nejdříve ho opět uvidíme až v roce 2033!

A pozor na vaše emoce. Z astrologického hlediska bychom při zatmění neměli dělat ukvapená rozhodnutí.

Zatmění luny narušuje náš duševní klid a ovlivňuje naše emoce. Často se stává, že začíná vystrkovat růžky tzv. „stinná stránka" naší osobnosti, kterou obvykle skrýváme. Potom děláme rozhodnutí, kterých pravděpodobně budeme později litovat. Je-li luna při úplňku v ohnivém znamení Berana, bude nás to nutit, abychom jednali impulzivně a zapomínali na nutnou opatrnost.