Se svými cca dvěma metry výšky nemá Adam Thurkettle ani ten nejmenší problém upoutat pozornost barmana, když si chce objednat pivo. Jeho nejoblíbenější hospodou byla až donedávna známá „Ořechová skořápka“ (The Nutshell), kterou navštěvoval prakticky každý večer.

Právě do tohoto útulného podniku mu však nyní zakázali přístup. Důvod? Nutshell je podle Guinessovy knihy rekordů nejmenší hospodou v celé Británii a třiadvacetiletý Adam prý zabírá tolik prostoru, kolik by vystačilo čtyřem zákazníkům „normální velikosti“.

„Miluji Nutshell i místní štamgasty, ale chápu, že když tu jsem, řada z nich nemá šanci dostat se dovnitř. Moje velikost je v určitých ohledech výhodou a v jiných zase handicapem,“ komentoval to Adam.

Barman Nutshellu prohlásil, že Adam je sice „něžný obr“, ale musí se sehnout pokaždé, když chce projít dveřmi a během rušných nocí byla jeho přítomnost skutečným problémem. V lokálu nebylo k hnutí a podnik zbytečně přicházel o tržby. Adamovi tak nezbude nic jiného, než začít chodit do nějaké větší hospody.