Ryan Hammons (5) býval obyčejným malým klukem z městečka Muskogee v Oklahomě. Vše se začalo měnit, když oslavil své čtvrté narozeniny.

Nejprve ho v noci budily hrozné noční můry. Křičel, sedal si na postel a nikdo pořádně nevěděl, co se mu zdá.

O rok později přišel za svou maminkou a sdělil jí děsivé tajemství. „Mami, něco ti musím říct, už jsem tu byl. Jsem někdo jiný,“ těmito slovy své matce vyrazil dech.

Ryanova matka Cyndi vyrostla v prostředí baptistické církve, která převtělování zcela odmítá, připomíná Daily Mirror, který příběh přinesl.

Matka si nejprve myslela, že její syn jen fantazíruje a má velkou představivost. Jenže pak z Ryana začaly padat další informace a hlavně různé detaily.

Začal jí říkat, že byl hercem a pak producentem, že hodně cestoval po světě, že spolupracoval se známou Ritou Hayworth a nebo že tančil na Broadwayi.

Matka začala zjišťovat, kdo byl její syn v minulém životě, a pátrání ji přivedlo až do pamětní knihy v Hollywoodu.

Tam objevili fotografii z filmu, který se jmenoval Night After Night a vznikl už v roce 1932.

Ryan ukázal na jednu fotku a řekl: „To jsem já.“ Na fotce byl herec Marty Martyn, který zemřel v roce 1964.

Malý chlapec okamžitě putoval k psychiatrovi. Ten si myslí, že chlapec trpí nějakým bludem, ale podrobnosti, na které si Ryan vzpomíná, vysvětlit neumí.

„Nemůžeme všechno pochopit a vysvětlit pomocí naší kultury, prostě nevím,“ uvedl profesor Jim Tucker, který Ryanův případ zkoumal.