Manželka oscarového režiséra Jiřího Menzela (77) Olga (37) se snaží své děti chránit před mediálním tlakem. Ale ráda udělá výjimku, když má někomu pomoct, stejně jako teď, když v Tesku v obchodním centru Nový Smíchov nakupovala potraviny pro matky v nouzi, které žijí v azylových domech. Sama také jídlem neplýtvá.

„Zásadně žádné jídlo nevyhazujeme. Spotřebuju to, co jde, a když nám nějaké jídlo zbude, dáváme ho před dům. Mám tu zkušenost, že si ho vždy někdo vezme. Necháváme ho na parapetu, na stejném místě a v podstatě než se otočím, jídlo je pryč,“ prozradila s úsměvem Olga.

Ta se Národní potravinové sbírky zúčastnila i s malou Evičkou, která má mít za biologického tatínka hvězdného režiséra. Ale když se na holčičku podíváte, tak je spíš vidět, že je kopií maminky. Vypadá to, že poroste do krásy jako pohledná Olga. Ale u takto malých dětí se nikdy neví. Třeba postupem času to bude dvojnice Jiřího Menzela v holčičím podání.

Dámskou jízdu podpořila i družka miliardáře Andreje Babiše (61) Monika (41), která často v supermarketech nenakupuje, ale chtěla podpořit dobrou věc a košík naplnila během chvíle za částku dva tisíce korun. „Já chodím nakupovat jenom dvakrát týdně a v podstatě co koupím, to sníme. To málo, co zůstane, dáme psům,“ prozradila šetrná Monika, která ráda podpoří nejen osamělé matky, ale i bezdomovce a seniory.