Buckinghamském paláci se uvolnilo místo lokaje, což je takový sluha v nóbl uniformě, který královně a jejím hostům nosí kufry, otevírá dveře, zkrátka je to taková holka pro všechno, k čemu panující ručky její výsosti nejsou určeny.

Jenže! Tady vám za tuhle (pravda trošku ponižující) práci nabízí v přepočtu 47 tisíc měsíčně. A to už je důvod k zamyšlení, pokud vezmeme v úvahu, že pro průměrného Čecha jde o částku na výplatnici nedosažitelnou. Průměrná česká mzda podle posledních údajů Českého statistického úřadu dělá něco kolem 27 tisíc a dosáhne na ni málokdo.

Na sumu, kterou Buckinghamský palác nabízí, si u nás podle statistik přijdou například ředitelé nemocnic, šéfové právního oddělení nebo ředitelé bankovních poboček. Poslanci berou v základu zhruba o deset tisíc víc.

Práce královského lokaje poskytuje i další benefity krom toho, že nejspíš ví, jak vypadá nenamalovaná Kate. Má nárok na 33 dnů dovolené, penzijní a zaměstnanecké výhody a má povoleno užívat si dovolenou v luxusních resortech. Kromě služby v sídle královny ho čeká práce v dalších rezidencích po celé zemi, píše magazín Hello.

Jestli ovšem práce královského podržtašky není nic pro vás, nesmutněte. Palác nabízí i další pozice, jako je uklízečka, zástupce šéfkuchaře nebo pomocná síla v kuchyni.