Poznali se lépe při natáčení tolik oblíbených Krkonošských pohádek, kde František Peterka (93) hrál Krakonoše a Hana Maciuchová (70) posluhovačku Anče, a od té doby se z nich stali přátelé. Není se čemu divit, že byl herec zdrcen zprávou, že herečka onemocněla rakovinou. On sám totiž ještě donedávna s touto nemocí také bojoval.

„Ančičko prosím Vás. I když je to jednoduchá záležitost tohleto. Ančičko, to ozařování vůbec nic není. Já Vás mám ve vočích jako tu dívenku, která mi volala vždycky pane Krakonoši a já jsem Vás tak jako ke svý vnučce zamilovanej. Já Vám přeju, abyste se z toho dostala co nejrychlejc,“ poslal dojemný vzkaz herečce přes TN.cz a chtěl ji alespoň podpořit a dodat trochu optimismu v léčbě.

František sám nad touto zákeřnou nemocí vyhrál, i když to kvůli jeho věku nebylo jednoduché. „Na hraně jazyka byla rakovina. Asi dva centimetry. A včera jsem byl na kontrole ohledně toho a doktor říkal, že to je všecko úplně v pořádku,“ zaradoval se Krakonoš.

Snad si to Hana vezme k srdci a bude bojovat ze všech sil a podaří se jí nad touto chorobou také zvítězit. Má podporu nejen Františka, ale i všech svých kolegů a fanoušků.