Aljosha žije ve Würselenu, městečku ležícím poblíž Cách. Na konci července se tak jako každý večer vydal na procházku, jenže se v obvyklý čas nevrátil domů. „Vždycky se vrátil domů kolem poledne,“ uvedla pro Bild jeho majitelka Claudia von Büren. Což se tentokrát nestalo, a dokonce nepřišel ani druhý den.

Paní Claudia tedy započala s pátráním. Obešla sousedy, zda ho neviděli, a vylepila po městečku letáky s kocourovou fotkou. Aljosha jako by se do země propadl. Nebylo po něm nikde ani stopy a nezbylo než se smířit s tím, že už se panička a milovaný kocour nesetkají.

Jenže osud měl jiné plány. Uběhlo dlouhých sedm týdnů, když se statečný Aljosha doplazil do blízkosti svého domova. „Když jsem ho našla, byl víc mrtvý než živý. Rovnou jsem ho vzala k veterináři, kde zjistili, že má otravu alkoholem,“ vysvětlila Claudia.

Veterináři dávali malého pijáka dohromady tři dny. Kocour musel být na kapačkách a přesto, že to s ním nevypadalo vůbec dobře, se nakonec vzchopil a mohl být propuštěn domů.

Celá záhada chlupáčova zmizení se nakonec vyjasnila. Aljosha uvízl ve sklepě, jen kousek od místa, kde bydlel i se svou paničkou. Majitel sklepa si zde ukládal víno, které byl dehydrovaný kocour nakonec donucen vypít. Aljosha každopádně není jen tak nějaký alkoholik, tři rozbité lahve, které po něm zbyly, ukazují spíše na velkého gurmána. Jednou z nich byl dokonce archivní ryzlink z roku 2003.