Vdala se za muslima a tím bylo rozhodnuto. Britka Samantha Lewthwaite (29), přezdívaná jako Bílá vdova, je ženou atentátníka Jermaine Lindsayho, který se před sedmi lety odpálil v londýnském metru a zabil 26 lidí.

K islámu sice konvertovala už v patnácti letech poté, co se spřátelila s muslimskou rodinou, ale teprve až sňatek z ní udělal radikální vyznavačku náboženství.

Naposledy se o ní vědělo, že trénuje ženské bojovnice v Somálsku, nyní po ní Interpol pátrá znovu a Samantha je nejhledanější ženou světa. Podle svědků je totiž právě ona strůjcem masakru v keňském obchodním domě v Nairobi, během něhož zemřelo asi 70 lidí.

Policejní složky se obávají toho, že muslimka plánuje další zvěrstva a brzy z její strany přijde další teroristický útok. Již před rokem uprchla z keňské Mombasy, kdy policie odhalila teroristický plán zabíjet v kulturních střediscích, po roce se do Keni vrátila a své činy před pár dny dokončila v Nairobi.

Samantha má tři děti a je nyní znovu vdaná za Habíba Salíha Gháního, podle jejího nalezeného deníku chce tahle členka Al-Kájdy ze všech svých potomků vychovat mudžáhidy, tedy bojovníky ve svaté válce.