Rakovina rozhodně není procházkou růžovým sadem, ale Karel Gott (76) je obrovský bojovník. Může ho utěšovat i fakt, že jeho velký kamarád Jirka Bartoška tuhle zákeřnou nemoc porazil a dnes je opět zas jako jura.

Před rokem Bartoška přiznal, že se léčí s rakovinou mízních uzlin, ale rok od doby, kdy docházel na ozařování a chemoterapii, je opět zdravý a teď může být obrovskou podporou našemu nejuznávanějšímu zpěvákovi, aby nepropadal panice, že se z toho všeho nedostane.

Non-Hodgkinův lymfom, který byl u Karla Gotta zjištěn při operaci břicha, je velmi zákeřná nemoc. Je obrovská šance na úplné vyléčení, až 70–80 procent, což je opravdu velká naděje, že Karel opět bude zpívat a přinášet radost. Hlavně rodina mu byla obrovskou podporou, manželka Ivana je u něj každý den, byla i při převozu z IKEMu do Všeobecné fakultní nemocnice.

Karel má před sebou velmi náročnou léčbu, stejně jako Bartoška pravděpodobně přijde o vlasy, ale zpěvák je opravdu obrovský bojovník, tak určitě nemyslí na to, jak vše může dopadnout, ale kvůli svým dcerám a fanouškům se se zákeřnou nemocí popere.

Nesmíme myslet na to, že v 70. letech na to zemřel komik Jiří Grossmann. V té době ještě léčba nebyla na takové úrovni jako teď. Všichni věří, že Karel to vše překoná a zas ho uvidíme šťastného na pódiu.