Debutovala již v roce 1982, ale to jí stál po boku ještě její otec, který chtěl vydělávat na slávě svých dětí. Nedařilo se jí tak, jak možná i sama očekávala. Za dva roky to zkusila znovu, ale stále to nestačilo. Až v roce 1984, když utekla z domu rodičů a začala si vše dělat po svém, začala se psát jiná kapitola jejího profesního života.

Album Control vydané v roce 1986 bylo konečně úspěšné a Michael už nebyl jediný Jackson, kterého svět znal a miloval. Skladba When I Think Of You byla velice úspěšná, a jelikož se dostavila sláva a jistota, Janet dala vale svému otci jakožto manažerovi a začala se zařizovat podle sebe.

V roce 1989 vydala po celém světě úspěšné album Janet Jackson's Rhythm Nation 1814, za které dostala i cenu Grammy a na nějaký čas se stala zajímavější než její bratr. S největším úspěchem se setkala se skladbou Again, která byla jejím vůbec nejúspěšnějším singlem v celém světě. V roce 1995 nahrála i skladbu se svým bratrem Scream a světu ukázali, že talentu mají oba na rozdávání.

Později začala sláva upadat a s velkým úspěchem se setkalo ještě album z roku 2001 All for you. O rok dříve si zahrála v komedii Zamilovaný profesor 2, který byl ale kritikou rozcupován. Její jméno je známé i díky skandálu na Super Bowlu, kde odhalila ňadro. Pak už začala její kariéra upadat.

Natočila několik filmů a stáhla se do ústraní. Vrátila se na podzim roku 2015 s deskou Unbreakable s velkou parádou. Po dlouhých sedmi letech je o zpěvačce zase slyšet. V dubnu roku 2016 se měla představit i našim fanouškům, ale koncert byl přesunut kvůli operaci, kterou zpěvačka v prosinci ohlásila. Koncert bude určitě skvělý, protože skoro v 50 letech vypadá Janet skvěle a stále tancuje jako v 80. letech.