Myslíte si, že si stále v Česku žijeme špatně, a máte stále pocit, že se nám snaží někdo utahovat opasky? Tak to byste se měli na chvíli vcítit do kůže alžírských žen. Tamní ministryně pro ženy, rodinu a solidaritu Munia Maslam přišla s návrhem, že pracující vdané ženy by měly odvádět státu celý svůj plat, nebo alespoň jeho část.

Ministryně je toho názoru, že o tyhle ženy se stejně dostatečně starají jejich muži, tudíž prakticky svůj plat nepotřebují. Naopak jejich plat by byl velkým přínosem alžírské ekonomice, která strádá kvůli nízkým cenám ropy.

O téhle bizarní kauze informoval v pondělí francouzský server Rue 89.

Ministryně reagovala na dotaz, zda by se nemohli vzdát svého platu nebo jeho části ministři, slovy, že ti nedostávají odstupné, proto by bylo mnohem lepší, aby se svého platu vzdaly ženy, zejména tedy úřednice.

Záznam videa se dostal na sociální sítě, kde okamžitě zvedl vlnu nevole. Spousta lidí začala proti výrokům ministryně protestovat a překřtili ji na ministryni nesolidarity.

Okamžitě se také ozvaly alžírské bojovnice za práva žen. Ty označily výroky ministryně za urážlivé pro ženy a naprosto nemístné.