Určitě všichni znáte ten pocit, že děláte všechno a nic, a pak se ani nenadějete a venku se začíná stmívat. Abyste se podobným pocitům zmaru vyhnuli, je dobré stanovit si priority a plánovat, plánovat, plánovat! Nechte se inspirovat následujícími tipy a všechno vám půjde alespoň o trochu lépe.

1. Vstaňte brzy

Jedním z nejlepších způsobů, jak si zproduktivnit den, je přivstat si. Samozřejmě to ale neznamená, že když se vrátíte z tahu ve tři, tak si nařídíte budíka na pátou. Optimální je prospat se alespoň sedm hodin. Ráno pak budete připravení na celý den, méně nervózní a zbyde vám víc času i na snídani!

2. Soustřeďte se na vše, co během dne děláte

Abyste zabránili tomu, že půlku dne proflákáte a pak se na vás nahrne tisíc povinností najednou, soustřeďte se na dokončení každého úkolu. Dělejte hezky jedno po druhém a vytvořte si seznam, na kterou věc se kdy vrhnete.

3. Stanovujte si pouze reálné cíle

Poté, co sepíšete svůj seznam priorit, stanovte si jen takové cíle, které se dají splnit. Takže čím kratší seznam si vytvoříte, tím lépe pro vás.

4. Začínejte každý den stejným způsobem

Věřte tomu, nebo ne, rutina je klíčem k produktivitě a organizovanosti. Zkuste začít každý den stejným způsobem a uvidíte ten rozdíl. A je jedno, jestli startujete s kávou a cigaretou, nebo jógínskou rozcvičkou.

5. Nenechte se rozptylovat a dělejte si přestávky

Pokud pracujete, vypněte Facebooky, zahoďte telefony a soustřeďte se jen na to, co v danou chvíli děláte. Stejně důležité jako odstranění rozptýlení je také dělat si pauzy tak často, jak jen potřebujete. Práci zdar!