Šéfredaktor eXtra Pavel Novotný činí další pokus, jak změnit životní styl a ukončit nekonečnou sérii jo-jo efektů! V rámci operace „Jogín“ bude tři měsíce žít jako jogín, myslet jako jogín a chovat se jako jogín. A protože nesnáší vegetariány a pohyb, stane se ještě navíc vegetariánem s úchylkou na bikram jógu. Do toho bude držet dietu a pokusí se stát kliďasem na pozadí boje s neurotičností a nezřízenou chutí na kus žvance! Cíl: Zhubnout dvacet kilo a nenabrat je hned zpátky, dojít osvícení, ujistit se, že vegetariánství je šílenost a pohyb správná věc, přežít, něco se o sobě naučit a každé úterý o tom psát blog pro budoucí generace svých následovníků!

To bylo keců o józe, vegetariánství a posledních 14 dnů, heh? Skutek utek.

Jogín se odmlčel. Jogín necvičil a co hůř, jogín… Ale ne, to až za chvilku, musím vás na to připravit.

No jo, ale jogín se nevymlouvá, že jo. A omluvit tatarský biftek stejně nejde. Ne, klid, nesežral jsem maso, teda… No prostě až za chvíli, je to taková hrůza, že ji musím odložit.

Podívejte, mám dole sedm kilo!!! Ano, sedm… Ty vole, a dost chvástání, Pavlíku, koukej klopit!

Předně výpadek mučení v troubě aneb bikram jógy. Prostě jsem tam deset dnů nebyl a nebudete mi věřit, že mi to strašně chybělo. A dnes jdu zase.

Nějak se mi to sešlo, práce řvala o pozornost, rodila mi žena, obhajoval jsem mandát v komunálních volbách, letos ovšem coby lídr kandidátky a jogín v jednom. Nebýt to pod logem ODS, byl by to triumf, ale s ním a pověstí můžu být rád za mandát.

Bikram jóga je totiž nejen jistá smrt a pak duševní nirvána (je mi jedno, že to je protimluv), bikram jóga, to jsou tři hodiny času. Který už si odteď až do smrti pokaždé najdu, fakt slibuju.

Protože jóga je super, józe jsem podlehl a jóga je Lenka, dobrá duše, co má na starosti marketing bikram oázy, kde cvičím, kterou nechci zklamat. A teď ji bohužel zklamu děsně.

Lenka je totiž vegetariánka.

A já udělal o volebně-porodním víkendu double prohřešek tak strašlivý, že ve věčné vegetariánské válce proti masožroutům je za tohle ve vegetáboře rovnou polní soud a kulka do hlavy.

Začalo to sobotou a rozhodnutím jít namísto stranického sídla sledovat „výsledky“ voleb do Prokopáku, kam jsme se ségrou, přáteli a jejich dětmi vyrazili na procházku a opékat buřty.

Daleko od lidí, v panenské přírodě, obklopen přáteli, kteří nečtou tento blog a nemají čas myslet na to, že jsem vegetarián, moje dcera a buřt v její ruce, který už nemohla, a přitom byl tak krásně namočený v kremžské hořčici. Auuuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuu…

A pak mě zvolili zastupitelem v Řeporyjích. Decentní oslava v noci na pondělí. To pondělí, kdy se mi v osm ráno narodila druhá dcera. Což jsem zapíjel do úterního rána.

A tam někde uprostřed zapíjení miminka, v hostinci U Žbánků, obklopen přáteli, utopen v zelené, jsem hodiny statečně odolával škádlení kolegyň z redakce, ať si kurva dám trochu toho tataráku, když už ho ostatní mají sežrat šest kilo. A já odolal.

Dokud neodešly.

Stydím se tak, že víc se nestyděl ani primátor Hudeček, když se před volbami nabízel v esemeskách Babišovi.

Co mi za tohle Lenka udělá? Bude se mnou mluvit? Nepřidá mi na dnešní večerní lekci teplotu do sálu? Nestřelí mi po polním jóga soudu kulku do hlavy? A co vy, čtenáři? Jsem pro vás ještě lidskou bytostí, co hraje fér?

Vždyť jsem pozřel maso a kandidoval za ODS!!!

Nevím, neřeším.

Vím jen, že jedu dál. Kouřím pořád dvacet, ale jinak dobrý. Snažím se neprasit, přísahám, že se vrátím do pekla bikram jógy, slibuju, že už fakt nebudu jíst maso. Dotáhnu tenhle projekt do konce i přes ten tatarák. Do konce, kdy budu o dvacet kilo lehčí vegetarián, který poznal, poznává a bude poznávat nirvánu, ke které je ochoten dojít hodinu a půl trvajícím opékáním svého těla v Lenčině chrámu utrpení.

Já to totiž fakt myslím vážně.

Teda až na ten úlet s tatarákem…

Namasté!

Váš Jogín

Partnery projektu jsou Bikram Yoga Prague a veganská restaurace LOVEG.