Kameramanka vyvolala rozhořčení po celém světě, když se na veřejnost dostalo video, jak kope do uprchlíků – psali jsme ZDE.

Na Facebooku už dokonce vznikla stránka Petra Laszlo Shame Wall (Zeď hanby Petry László), na kterou už přispěly tisíce lidí. Maďarská Demokratická koalice podala na kameramanku trestní oznámení.

„Zeď hanby Petry László, maďarské novinářky, která kopala do uprchlických dětí. Tato stránka je zeď hanby pro ni a pro lidi, jako je ona,“ uvádí se v záhlaví facebookové stránky.

Případ se stal u záchytného tábora Röszke na srbsko-maďarské hranici. Po dlouhém čekání na registraci zde migranti prorazili kordon policie.

Drsné komentáře na adresu maďarské novinářky píší lidé z celého světa. Někteří ale její čin schvalují.

Kdo se této bestie zastal? Ano, jsou to Češi. Jeden z nich píše, že žena jen pomáhala maďarské policii. Prý je to její povinnost.

Vedení televize N1TV kameramanku s okamžitou platností propustilo a tím považuje celou věc za vyřízenou. Šéfredaktor Szabolcs Kisberk označil její chování za nepřípustné, píší novinky.cz.

Některé neziskovky volají po tom, aby žena stanula před soudem. Podle Helsinské komise může být odsouzena až k pěti letům vězení.

Tresty ale hrozí také těm, kdo na internetu toto násilí schvalují.

Mrkněte do galerie pod článkem, doufáme, že se tam nenajdete!