Bude se v Austrálii řešit stejná tajemná „otrava jídlem“ jako u nás? Dvě Australanky, Noelene Gay (54) a Yvana (14) Bischoffovy, matka a dospívající dcera, zemřely hned první den dovolené na Bali v resortu Padang Bai Beach Resort. Na dosud tajemné příznaky.

Dvěma Australankám se po jídle udělalo nevolno, podle Sydney Sunday Telegraph si v brzkých ranních hodinách dcera volala doktora z recepce a svěřila se, že jí a matce je nevolno. Během cesty do nemocnice obě ženy v sanitce zemřely. Nikdo si neumí vysvětlit, co se vlastně stalo.

Manažer hotelu tvrdí, že jejich jídlo prochází přísnou kontrolou a hosté jsou vyzýváni k tomu, aby ve svém vlastním zájmu dodali seznam případných potravin, na něž mají alergii. Ani doktoři zatím netuší, na co mohly být matka s dcerou alergické a zda obě na stejnou potravinu.

Všechno z jejich pokoje bylo zasláno na policejní expertízu a těla putují na nařízenou pitvu. Snad mají na Bali daleko lepší doktory než v Egyptě a během pitvy se neztratí pár důležitých věcí, jako jsou třeba zasažené orgány.