Britský list The Guardian přinesl informaci o řediteli islámské školy v Melbourne, který má velký strach o své ovečky a s okamžitou platností jim zakázal přespolní běh.

Běhání je totiž pro mladé dívky velmi nebezpečné a mohou při něm přijít o panenství. Alespoň si to myslí australský muslim Omar Hallak.

Ministr pro vzdělání australského státu Viktorie, pan James Merlino má naštěstí mozek zatím v pořádku a do školy poslal inspektory, aby se začali Hallakem zabývat.

Pan ředitel toho má na triku totiž víc. Již dříve uvedl, že pro holky je nebezpečný sport. Varoval zejména před fotbalem, který podle něj vede k neplodnosti.

Na pana ředitele si stěžují nejen rodiče, ale také studentky. Fotbal milují a vůbec nechápou, jak kopání do míče souvisí s dělohou.

Bude zajímavé sledovat, jak si inspektoři s Hallakem poradí. Pan ředitel totiž každou kritiku své osoby považuje za útok na islámskou víru.

Studentům údajně tvrdí, že Izrael neexistuje a vrahy z Islámského státu si vymyslela vláda Spojených států amerických.

Hallak sice rád hlasitě kritizuje vše „západní“, ale australské dolary mu rozhodně nesmrdí.

Školu, kterou vede, navštěvuje asi 1 700 studentů a například v roce 2013 dostala státní dotace v přepočtu 295 tisíc korun. Také vás napadlo, že by možná bylo lepší ty prachy dát třeba na klokany?