Představte si, že je sobota, jen tak lenošíte u řeky a najednou vidíte kolem plavat skoro tři miliony korun? Jak byste se asi zachovali? Přesně tohle se stalo dvěma mladíkům v Rakousku. Neváhali a pro peníze si do studené vody hned skočili.

Měli ale docela smůlu. Všimli si jich totiž lidé, kteří byli opodál a mysleli si, že chtějí spáchat sebevraždu. Na místo tedy zavolali policii, která přijela během pár minut. Když dorazili na místo, nestačili se divit. Mladíci pořád lovili bankovky z vody.

„Muži prý chtěli peníze odnést na policii. Nyní je ale otázkou, zda je našli mladíci, nebo policie,“ uvedla policejní mluvčí. V Rakousku totiž může každý, kdo najde finanční hotovost a přinese ji na policii, žádat nálezné ve výši 5 až 10 % z této částky.

Kdo je majitelem skoro třech milionů korun, se zatím neví, nebudou to ale poctivě vydělané peníze. Policie si myslí, že pocházejí z trestné činnosti. Bankovek bylo tolik, že je měli policisté problém usušit, a tak si je rozložili, kde se dalo. Pokud se do roka nepodaří vypátrat toho, komu peníze patří, zůstane celá částka nálezcům.