Jedna japonská firma se rozhodla do svého sortimentu spodního prádla pro ženy zařadit i podprsenky a kalhotky pro muže a se svým nápadem sklízí obrovský úspěch.

Nejnovější řada nabízí různé tvary a styly prádla a ceny se pohybují kolem 380 – 600 Kč za kus. Japonský výrobce kromě podprsenek a kalhotek vyrábí i košilky nebo třeba krajková body. „Stále více mužů se zajímá o pánské podprsenky. Když jsme v roce 2008 přišli s první pánskou podprsenkou, říkali nám zákazníci, že jsou šťastni, že se konečně našel někdo, kdo tento druh prádla začal vyrábět,“ řekla Daily Mail výkonná ředitelka společnosti Akiko Okunomiya.

Nejčastějšími zákazníky jsou prý úředníci a manažeři ve věku mezi 30 a 50 roky, kterým podprsenka poskytuje uklidnění. Dalšími klienty jsou muži nad šedesát let, kteří byli v poválečné době vychováváni tak, aby nebyli zženštilí, ale naopak drsní a tvrdí.

S tímto módním hitem ale spousta lidí nesouhlasí a v diskuzích pod články vyslovují své názory. Prádlo podle nich nosí spíš fetišisté a lidé s jinými úchylkami.