Blízcí přátelé Paula Walkera přicházejí s dalšími svědectvími o tom, jaký byl, a stále víc nás utvrzují v tom, jaká byla škoda, že tento sympatický herec již není mezi námi. Ronn Shikari a Vince Krause se svěřili britskému listu Daily Mail s tím, co jim Paul popisoval jako své údajné plány do budoucna. Mladý herec se chtěl vzdát kariéry a po jejím ukončení se věnovat jen své patnáctileté dcerce.

Charakterové vlastnosti, jimiž přátelé Paula Walkera popisují, nesou vždy shodné rysy. „Paul nebyl celebritou, na jaké jsem zvyklý. Nebyl namyšlený, byl velice skromný a kdykoliv jsem potřeboval pomoct, udělal cokoliv jen proto, aby mi opravdu pomohl,“ pokračuje Ricardo, další z Walkerových blízkých přátel. Tento muž měl šanci poznat herce opravdu zblízka. Byl jeho instruktorem v bojovém umění Jiu jitsu více než 10 let, a tak se potkávali pravidelně několikrát týdně a Paul se mu svěřoval se svými nejinternějšími pocity.

Nové světlo přináší Ricardo také do Walkerova vztahu s dcerou. Paul prý cítil, že díky filmování nemá na svoji patnáctiletou Meadow tolik času, kolik by bylo potřeba. Neustále si tak pohrával s myšlenkou, že s herectvím nadobro skončí a bude se věnovat už jen své dceři.

Svědectví většiny kamarádů pochází z amerického ostrova Havaj. Není náhodou, že zde Paul pobýval velmi často a měl zde hromadu přátel. Jeho bývalá partnerka, s níž má dceru Meadow, zde totiž žije. Pokud se chtěl vidět se svojí dcerou, musel sem jezdit často.

Všichni jeho přátelé se do jednoho shodují v tom, že v Paulovi měli výjimečného kamaráda. Rovný chlap, který vždy drží své slovo, moc si o sobě nemyslí a bezmezně miluje svoji dceru. Pro Paula typický byl také fakt, že ve všem chtěl být nejlepší. „Lidé mě znají jako toho chlápka s rychlými auty. Já bych chtěl být znám ale spíše jako ten, co změnil pohled ostatních na bojové umění,“ říkával často svému trenérovi. Proto dlouhé hodiny trénoval každý den Jiu jitsu. Nechtěl se spokojit s tím, že by byl průměrný, a ve všem chtěl excelovat.

Rozhodnutí o tom, že Paul ukončí svou kariéru, bylo údajně vyřčeno a známý herec se chystal svou kariéru ukončit. Odchod se sice uskutečnil, bohužel se již Paul nedočká času se svojí dcerou, na který se tak těšil.