Tereza a Matěj, to je dvojice, která v nekonečném seriálu Ulice hraje již od samotného začátku. Jistě si je všichni pamatujeme ještě z dob, kdy chodili do stejné třídy ve škole, hádali se o věci v pokojíčku nebo tropili lumpárny seriálovým rodičům Tereze Brodské (48) a Petru Vackovi (51).

Jenže čas plyne a oba se hodně mění. Patricie Solaříková (27) v roli Terezy Jordánové je nyní učitelkou ve stejné škole, kterou sama v mládí studovala. Je stále svědomitá a pracovitá, nicméně také nudná.

Možná i proto se jí v seriálu moc nedaří sehnat toho pravého. Nevyšel jí vztah s podobně starým Vojtou ani láska s o generaci starším Romanem Šámalem.

Jakub Štáfek (26) v roli Matěje je pořád stejný v jedné věci. Nechybí mu humor a dokáže se povznést nad prakticky každou životní situaci. V seriálu během svého působení vystřídal skutečně hodně partnerek.

Dalo by se říct, že to střídal jako ponožky. Začal u Adriany Peškové (tehdy ji hrála Dominika Kadlčková), pokračoval přes Theu Nekonečnou, její sestru Libušku až k Bětce (tu hraje Michaela Doubravová).

S tou to vypadalo navždy, ovšem pak přišel šok. Bětka totiž Matějovi nasadila parohy. Sám herec ji nachytal s milencem v bytě, kde společně žili. Teď je sám a hodně smutný, což řeší alkoholem.

Tak uvidíme, co další roky u této dvojice změní. Dokáže si Tereza najít muže svých snů a bude konečně šťastná? Zadaří se Matějovi zapomenout na nepovedený vztah s Bětkou a také založí nový vztah? Na to si ještě musíme počkat, ale je jasné, že s těmito dvěma prostě nuda nebude.