Na televizních obrazovkách působil americký herec jako ztělesnění slušnosti. Mladý věřící chlapec ze zemědělského městečka v Iowě, který by nikdy neublížil ani mouše. To byl pro diváky Radar O’Reilly.

„Možná to byl ten nejlepší herec z nás všech,“ prohlásil o Garym představitel BJ Hunniceta Mike Farrell a jízlivě tak poukazoval na Burghoffovu skutečnou povahu.

I když o tom nikdo další nechtěl mluvit veřejně, tak s Mikem Farrellem byli všichni zajedno. Milovali Radara, ale nesnášeli Garyho. Americký herec měl mít neustále pocit, že se proti němu někdo snaží spiknout, a choval se velmi hrubě. Pokud mu to ale někdo oplatil, okamžitě udělal scénu.

Hrozné chování přiznal ve své autobiografii i samotný Burghoff: „Moje časté výbuchy na place byly okamžitě a nevyhnutelně následovány pocity viny z toho, co jsem provedl.“ V době natáčení procházel ošklivým rozvodem s bývalou manželkou Janet Gayle a to na něj mělo daleko větší dopad, než by sám chtěl.

I přes rady kolegů se nakonec rozhodl kvůli syndromu vyhoření seriál předčasně opustit. Jeho kariéře to velmi uškodilo a nakonec s herectvím úplně skoncoval.

Stáhl se do ústraní a většinu fanoušků by patrně šokovalo, kdyby zjistili, kde dnes milovaný Radar vlastně bydlí. Žije totiž v obytném přívěsu. Ale pozor. Tenhle skromný přístřešek si vybral zcela dobrovolně, a to proto, aby se mohl co nejvíce věnovat milovanému rybaření.