I když se seriál natáčel „pouhých“ pět let, vystřelil hlavní protagonisty na vrchol popularity. Hlavní představitel Dawsona Leeryho herec James Van Der Beek (37) si po skončení seriálu nezahrál žádnou výraznější roli, protože byl tak spjatý s rolí, že ho nikdo jiný nechtěl obsadit. To herečky Katie Holmes (36) a Michelle Williams (34) měly větší štěstí. Objevovaly se v různých filmech a jejich sláva rostla.

Katie Holmes se také dostala do povědomí hlavně jako manželka Toma Cruise (52) a matka jejich rozmazlené dcery Suri Cruise (8). V roce 2012 se rozvedli, protože se Katie obávala únosu ze strany Toma Cruise kvůli jeho příslušnosti k magorům ze scientologické církve.

Partnera Michelle Williams také znáte, je to Joker z Batmana a zesnulý Heath Ledger (†28). K jeho smůle se předávkoval drogami. Zůstala po něm dcera Matilda, která mu je hodně podobná.

Joshua Jackson (36) byl v té době, kdy dostal roli Spaceyho Wittera, jako jediný známý, a to z filmu Šampióni. Dnes randí s herečkou Diane Kruger. Busy Philipps (35) hrála roli Audrey. Byla to Joeyina spolubydlící, která byla věčně na něčem závislá. Dnes úspěšně hraje v seriálu Město žen.

Kerr Smith (42) dostal roli nesmělého Jacka McPheeho. Jeho líbačka s mužem v Dawsonově světě je televizní legendou. Prý to byla první líbací scéna mezi muži. Ve skutečnosti je ale Kerr heterosexuál a už se stihl oženit i rozvést. Dnes ho můžete vidět ve filmové sérii Nezvratný osud.

Jakou proměnou herci prošli za 17 let? Na to se podívejte do galerie!