V roce 1996 začala dokumentaristka Helena Třeštíková točit časosběrný film o dívce jménem Katka, která byla od svých 14 let závislá na drogách a ve svých 19 letech se rozhodla, že se pokusí své závislosti v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích zbavit.

I přesto, že měla Katka opravdu velkou šanci se začlenit zpět do normální společnosti, tak se jí to nikdy nepodařilo. Během natáčení dokumentu Katka otěhotněla a všichni si byli téměř jisti tím, že kvůli dítěti přestane brát heroin.

Bohužel Katka dala přednost drogám před vlastní dcerou Terezkou. Momentálně je na tom tak, že bere 7,5 gramu heroinu denně a už nemůže a ani nechce přestat. S dcerou, které je nyní deset let, se nestýká.

Katce je čtyřicet let, ale při pohledu na její tvář si vybavíte sedmdesátiletou stařenku. V úterý kolemjdoucí objevili Katku na pražské Bulovce. Byla příjemná, zapózovala a dokonce prozradila, co je s jejím přítelem.

„Dle jejích slov se Katce daří dobře a její přítel Roman sedí,“ píše člověk, který fotku sdílel na sociálních sítích. Když už nic, tak alespoň Katka na fotce vypadá, že má čisté oblečení a relativně se také usmívá. Přehlédnout však nejdou její oteklé ruce a ztrhaný výraz.