V sobotu se stala nešťastná náhoda, na krucemburském rybníku byly závody dračích lodí a dobrovolní hasiči zajišťovali bezpečnost. Nečekaně je ale odvolali k požáru způsobenému hořící trávou.

Při výjezdu z areálu ale přejeli desetiletého kluka. Naštěstí to bylo dopravní auto, ne velká hasičská stříkačka. Auto mělo vyjíždět pomalu a se zapnutou výstražnou signalizací. Řidič se zachoval duchapřítomně a chlapci poskytl první pomoc, dokud nepřijeli záchranáři.

Kluk byl letecky přepraven do brněnské nemocnice v kritickém stavu. Podle mluvčího nemocnice mělo dítě pohmožděniny po celém těle, zlomenou pánev a vnitřně krvácelo. Po operaci se jeho stav zlepšil.

Nehoda vzbudila nenávistné reakce hlavně vůči řidiči hasičského vozu. Začaly se postupně šířit různé spekulace, jak to přesně bylo. Někteří svědci tvrdí, že kluk zakopl, jiní, že pod kola přímo vběhl. Jednou ze vzpomínaných spekulací bylo, že dobrovolní hasiči před výjezdem pili. Podle starosty a i velitele hasičů jde pouze o pomluvy.

Policie nehodu dále vyšetřuje, potvrdila to i mluvčí Monika Pátková. „S ohledem na věk i rodinu chlapce ale nebudeme poskytovat žádné bližší informace,“ dodala.