Touha stát se slavným se někdy nemusí vyplatit. Své o tom ví slavomanka Feuereislová, po uši zasekaná v dluzích, a krutou daň si tato touha vybrala i na mladíčkovi z Kalifornie. Osmnáctiletý Jameson Witty se totiž chtěl zviditelnit na nedávné smrti hollywoodského herce Paula Walkera. Na Instagram nahrál fotku, na níž ukázal část z auta, které se stalo Walkerovi osudným. To ještě ale netušil, že z toho bude mít tahanice s policií.

Jameson měl to „štěstí“, že byl v bezprostřední blízkosti nehody. Zastavil na křižovatce na červenou, přiběhl k autu, vzal jeden z plechů, které se válely po zemi, a neváhal je ihned zveřejnit na svém profilu. Jeho čin byl ale klasifikován jako krádež. Navrch mu policie přišila ještě obvinění z manipulace s důkazy.

Kus červeného vozu, s nímž mladík na sociální síti hrdě pózoval, ho tak nyní může vyjít pěkně draho. Witty se nyní nachází ve vazbě, z níž může odejít pouze na kauci, jež činí 20 tisíc dolarů (přibližně 200 000 Kč). Brzy jej čeká soudní přelíčení. Uvidíme, jak bude nakonec jeho čin klasifikován a jaký trest jej čeká. Plyne z toho jasné ponaučení – pokud chcete svých 5 minut slávy, raději se je snažte získat bez rabování. Mladíček mohl stejně tak získat slušný počet liků už jen z fotografií z místa nehody a nemusel nutně tahat domů jako suvenýr kus plechu.