Když oblíbená herečka zjistila, že se bude muset porvat s rakovinou, postavila se problému čelem. Podstoupila náročnou operaci a následně léčbu. Nevzdala se! A nakonec svůj boj se zdravím vyhrála.

Ovšem slavit vítězství rozhodně neměla v plánu. Moc dobře si totiž uvědomovala, že v budoucnu se mohou zdravotní překážky znovu objevit. U rakoviny totiž člověk nikdy neví… „Je to závažná nemoc, a proto jsem stále pod dohledem lékařů. Diagnóza, kterou jsem si prošla, musí být stále hlídaná. Celkově se teď cítím skvěle a znovu pracuji naplno, ale uvědomuji si, že komplikace mohou nastat. Nepřipouštím si to ale,“ řekla eXtra.cz Hana Maciuchová.

Herečka si nejprve myslela, že nemoc u ní byla vyvolána geneticky, to ale lékaři vyloučili. Podle nejpravděpodob­nějšího scénáře šlo o stres z velkého pracovního vypětí. Loni v lednu jí lékaři objevili karcinom v prsu a herečka prošla prvním cyklem chemoterapií. Nakonec se rozhodla se pro radikální chirurgickou léčbu. V únoru tak byla hospitalizována a poté se zotavovala doma.