Na počátku byl prostý nápad producentů světoznámé skupiny Enigma. Když navštívili chrám a slyšeli gregoriánské chorály, zrodila se zajímavá myšlenka – vezmeme ty nejlepší skladby a předvedeme je jako gregoriánský chorál. Poskládali neuvěřitelně vyvážené a dokonale harmonické hlasy skutečných mnichů, kteří vystudovali operní zpěv, a přidali k nim jedinečnou Amelii Brightman, kterou si už předtím vyzkoušeli právě v projektu ENIGMA.

A tak se zrodilo uskupení Gregorian, které se stalo jedinečným a nenapodobitelným, které je dokonalé ve všem, co dělá. Gregorian zpívají a hrají nejlepší skladby U2, REM, Metalliky, ACDC, Uriah Heep, Tears For Fears a mnoha dalších hudebních fenoménů.

GREGORIAN jsou jiní, nenapodobitelní a dokonalí – svou hudbu dovedli až k magické dokonalosti – každý nástroj a hlas mají své nezaměnitelné místo a tvoří dokonalou harmonii. Světové hity upravené do jedinečné gregoriánské podoby přepraví posluchače do jiného časoprostoru a inspirují každého k přemítání nad svým životem. Na koncertech zazní písně Shout, Masters Of Chant, Hell's Bells, Time to Say Goodbye, Lady in Black, Crying In The Rain, Hymn, Born to Feel Alive nebo Moments of Peace.

Gregorian jsou bezpochyby jedním z nejúspěšnějších hudebních seskupení současnosti. Jedinečné provedení kultovních popových a rockových písní, roucha mnichů a dokonalý sborový zpěv – to vše dohromady přináší posluchačům a návštěvníkům koncertů neopakovatelný zážitek. Zážitek zahrnující všechny hudební žánry, speciálně vybranou a vyváženou kombinaci klasického popu a rocku, bez ohledu na to, kdy původní skladby vznikly.

Gregorian s posledním vydaným záznamem koncertu na DVD Masters Of Chant – The Final Chapter porazili v žebříčku prodejnosti i hitparádách všechna světová esa v říjnu 2016. Vstupenky na koncerty v České republice prodává exkluzivně společnost smsticket.

Termíny koncertů konaných v České republice:

2. 2. 2017 v 19:00 hod. – Ostrava, Ostravar aréna

4. 2. 2017 v 19:00 hod. – Zlín, Sportovní hala Euronics

12. 2. 2017 v 19:00 hod. – Brno, Hala Vodova

13. 2. 2017 v 19:00 hod. – Pardubice, Tipsport aréna

14. 2. 2017 v 19:00 hod. – Praha, Kongresové centrum