Na první pohled je to vlastně nenápadné logo na domovské stránce Googlu, odkazující na dnešní zahájení olympijských her v Soči. Ale na ten druhý pohled je zde jasná symbolika, pozadí má totiž duhové barvy, které najdete na vlajce gay a lesbické komunity.

A to není náhoda.

Zimní olympijské hry jsou totiž kritizovány za přístup ke sportovcům a návštěvníkům se stejnou orientací. Homofobní Rusko utlačuje svoje homosexuální občany už dlouho, ale teprve díky zákonu, který loni podepsal prezident Putin a jímž zakazuje homosexuální projevy na veřejnosti a veřejnou debatu o právech a vztazích homosexuálů všude tam, kde by jí mohly být ovlivněny děti, začal o tom nyní mluvit celý svět.

Jedni se rozhodli olympiádu bojkotovat kvůli diskriminaci, druzí zase proti tomu bojují chytře a vtipně. Jako třeba společnost Google, nejpoužívanější vyhledávač a nejčastější domovská stránka uživatelů. Stačí jeden klik a uvidí to miliony lidí na světě, úryvek z Olympijské charty je převeden do každého jazyka, v němž máte svůj Google nastaven.