Sedm lidí bylo zatčeno v souvislosti se znásilněním. Dva belgičtí muži a pět iráckých migrantů. Jeden z útočníků si prý stěžoval policii. Migranti prý nechápali, že udělali něco trestného. Prostě se chtěli jen pobavit. „Ona si nemá na co stěžovat, ženy musí poslouchat,“ řekl.

Celý incident vyvolal v Belgii pobouření. Podle starosty města Ostende Johana Vande Lanotte musí být migranti tvrdě potrestáni a vyhoštěni ze země. Takové chování je v zemi nepřípustné.

Oběť se účastnila večírku loni v listopadu se svým přítelem. Pila ale moc alkoholu, a tak byla opilá a následně upadla do bezvědomí. Migranti toho hned využili. Až se dívka probrala, o ničem nevěděla a nic nepamatovala. Zavolala si taxi a odjela domů.

Belgická vláda schválila plán boje proti islámskému radikalismu a extrémistickému násilí. Chce najmout 1000 nových policistů v průběhu příštích čtyř let.

Jen 300 jich bude v Molenbeeku a dalších čtvrtích, které mají historii radikální islamistické činnosti. Bude najato 96 policejních vyšetřovatelů a 260 televizních kamer bude umístěno tak, aby sledovaly dálnice.