Redakce eXtra.cz samozřejmě u hotelu Thermal na zahájení nebude chybět, ale tam se prd děje. Ty největší skandály se vždy dějí až na party v pozdních hodinách, kdy ty velké i malé ryby filmové rybníčku přestanou své chování ovládat a skandál je na světě. U těch taky nebudeme chybět, ale teď si zrekapitulujme, co se dělo na minulých ročnících, než začneme plnit naše stránky průšvihy z 51. ročníku této velké události.

Ono se toho na filmovém festivalu vlastně moc neděje, už jen to, že třeba Andrea Verešová ukáže, jaké kalhotky si dnes oblékla, je považováno za haló dne. Ale i tak se mezi nimi dají najít tací, kteří i byť neúmyslně rozvíří nudný český šoubyznys, a pak se má konečně zas o čem mluvit. O jaké hříšníky se jedná?

1. Agáta Prachařová (31)

Čtyři roky zpátky se o poprask ve Varech postarala Agáta Hanychová se svým dnes už expřítelem Mirkem Dopitou. Přepískli to v baru, a když se nad ránem vraceli do hotelu, napadlo je ustlat si na chodníku. Agáta, která se válí na zemi, ale zaujala amatérského fotografa Lukáše M., který začal fotit. Hanychová začala šílet, Dopita se na fotografa vrhl a rozmlátil mu foťák. Dopita nakonec skončil v policejní cele, aby o několik měsíců později odešel od soudu s podmínkou.

2. Jiří Macháček (49)

Legendární je taky koupačka festivalového tria Macháček – Geislerová – Vilhelmová. Pařili až do rána, kdy zapíjeli hercovy narozeniny, až se nakonec smočili v řece. Dokonce si u toho v sedm ráno zpívali „Den je krásný“ a vzbudili tím snad půlku Varů. Letos slaví padesátku, takže očekáváme, že minimálně celé lázeňské město zboří svým bujarým mejdanem.

3. Oldřich Kaiser (61)

Herec, který má velkou slabost pro alkohol, se také na MFF pěkně předvedl. Po požití více než mála alkoholických nápojů se v roce 2012 rozparádil natolik, že se za každou cenu sápal na pódium, i když tam neměl co dělat a jeho síly mu na to stejně nestačily. Musela ho vyvést až ochranka, jinak by se Oldřich nezklidnil a ztropil by tam ještě větší scénu.

4. Marek Ztracený (31)

S otřesem mozku skončila po festivalové party hvězda jednoho hitu Marek Ztracený. Na festivalu se „upravil“ do takové podoby, že se neudržel na nohou, zavrávoral a říznul sebou ze schodů. Sice se říká, že opilým lidem se nic nestane, ale muzikant měl teda velkou smůlu. Skončil s otřesem mozku a návštěvu Varů si bude pamatovat napořád.

5. Ornella Koktová (23) Jedním z největších skandálů festivalu a tečkou za 47. ročníkem byl vstup Ornelly Koktové do společnosti a paměti čtenářů bulváru. Zatímco manželka Josefa Kokty Gábina Partyšová lítala po kolonádě a pracovala, její muž zpracovával zatím neznámou blondýnku Ornellu. Jak to dopadlo, víme všichni, rozvod, porod, spokojená rodina.

6. Leoš Mareš (40)

To by nebyl známý moderátor, aby také nepřišel se svou trochou do mlýna. Před dvěma lety se ve Varech za bouřlivé hádky a slz rozešel s Petrou Faltýnovou. Ano, asi po sto padesáté osmé, ale tohle bylo v přímém přenosu, kdy modelka radši odjela pryč a nechtěla město, kde k ní byl Leoš zlý, ani vidět.

Jsme zvědaví, co přinese letošní ročník, jestli bude chabý na skandály, nebo se celebritky konečně odvážou, nebudou suchaři a předvedou, jak se pořádně paří. Zatím ty ročníky byly totiž dost suché. Ale nechme se překvapit. A v pátek na značkách před Thermalem nazdar…