Fantastická Eva Samková na SP: Z posledního místa všechny předjela a bere zlato

Snowboardistka Eva Samková.
Zdroj: Profimedia.cz
sport
Nejenom Ester Ledecké (25), ale i snowboardcrossařce Evě Samkové (27) se velmi daří. Evě se podařil skvělý majstrštyk a vybojovala patnácté vítězství ve Světovém poháru. Přitom to dlouhou dobu vypadalo, že Eva bude bez medaile, jelikož se na závodech v italské Chiese držela až do posledních 200 metrů závodu čtvrtá.

Olympijská vítězka ze Soči Eva Samková zazářila v italské Chiese a dojela si pro své patnácté vítězství ve Světovém poháru. Evě se start příliš nepovedl a dlouhou dobu se držela na čtvrté příčce.

Před cílovou rovinkou Samková předvedla majstrštyk, když soupeřky podjela v pravotočivé zatáčce a zvítězila těsně před Američankou Faye Guliniovou a Julií Pereiraovou de Sousaovou z Francie, čtvrtá dojela Italka Mioliová.

"Je to nádherný pocit. O tom je náš sport, to je na něm nejhezčí. Jste čtvrtá po startu a první v cíli," řekla šťastná Samková v televizním rozhovoru v cíli. Úřadující mistryni světa v italské Chiese stačilo jen 200 metrů těsně pře cílem a naprosto zvrátila pořadí závodnic.