Rozešli jste se. Možná i rozvedli. Těžká chvíle, ale život jde tak nějak dál a i zítra s největší pravděpodobnostní vyjde slunce. Zalezte si do peřin, zasypte se jídlem a pusťte si některý z našich filmových porozchodových ti­pů.

1. Bridget Jones Diary

Deník Bridget Jones jste asi viděla. Ale je to ten z filmů, na které se můžete dívat stokrát a pořád vás bude bavit. V obtloustlé nemotorné novinářce (které nota bene už není dvacet), neschopné najít si partnera, se možná poznáte. Nebo vám budou povědomé situace, do kterých se Bridget dostává. I když je to pořád jenom film, věřte, že opravdu nejste jedinou zoufalkou na téhle zemi.

2. He´s not that into you – Zas tak moc tě nežere

My osobně považujeme tenhle film za takovou vztahovou bibli. Pokud zrovna nemáte kvíkvé baletních piškotů Vlastíka Harapese, dojde vám po jeho zhlédnutí hafo věcí. Rozsvítí se vám. Možná přijdete o ty růžové brýle, které jste doteď nosila na nose, ale to je vlastně dobře. Vítejte v realitě. Poplačte si, vstaňte a začněte znova. S někým jiným.

3. Butterfly Effect – Osudový dotek

Americké komedie vás neberou? Fajn. Pojďme se zamyslet, kde se ve vašem vztahu stala chyba. Možná to mohlo být už někde na samém začátku. Důvodem rozchodu je možná úplná prkotina, ze které se motýlím efektem stala nepřekonatelná překážka…

4. The Holiday – Prázdniny

Jsme zpátky u amerických nenáročných filmů. Na tohle dílko se tak nějak dobře dívá. Jsou tam hezcí lidé se svými trablíky, hezká místa, hezký příběh. A má to líbivou myšlenku. Vždycky můžete změnit svůj život, tedy pokud vám to dovolí vaše zdraví. A když nemůžete změnit život, můžete změnit svůj postoj k životu. Cajk.

5. Pride and Prejudice – Pýcha a předsudek

Oscarový film, ze kterého tryská proudem naděje, aniž by vás to štvalo. Bez toho patosu. Naděje, že existuje pravá, dokonalá, nekompromisní láska, i když si myslíte, že ne.