Pokud jsme hodně vytíženi a trávíme celý den v zaměstnání, ve škole či na univerzitě, snadno pácháme při stravování chyby a menší prohřešky, které mohou nepříznivě ovlivnit naši tělesnou hmotnost, kondici a náladu. Mezi jednotlivými jídly je možné si dopřát svačinu, důležitá je však její kvalita a množství. Čerstvá zelenina a ovoce, sklenice 100% džusu nebo porce pyré představují správnou volbu, protože kromě utišení hladu nám poskytují nezbytné výživové látky.

Pokud jde o svačiny, tak je vhodné se řídit pravidlem, že méně znamená více. Alternativou hotových, průmyslově zpracovaných výrobků je čerstvá zelenina a ovoce a také z nich vyráběné džusy a pyré.

Kvůli neznalosti se ovocným džusům neprávem často vytýká, že nejsou tím nejlepším výrobkem s ohledem na obsah konzervačních látek nebo přidaného cukru. A přitom to není pravda. V souladu s legislativou se k ovocným džusům nesmí přidávat žádné cukry či sladidla. Džusy obsahují pouze přírodní cukry, které jsou obsaženy v ovoci, ze kterého byly vyrobeny. Džusy nesmí dále obsahovat žádné umělé složky, např. barviva a konzervační látky. A navíc, pokud známe pravidla, tak víme, že jedna sklenice (200 ml) je skvělou volbou a představuje optimální porci džusu na den. Džus obsahuje nezbytné výživové látky a vitaminy, zejména vitamin C. 100% ovocné džusy pomáhají také dětem zvyknout si na chuť ovoce a zeleniny a díky tomu si osvojit správné stravovací návyky.

Konzumace stravy bohaté na vlákninu, jako jsou například celozrnné výrobky, ovoce a zelenina, pomáhá udržovat pod kontrolou tělesnou hmotnost a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a cukrovky 2. typu. Zeleninová a ovocná pyré, vyráběná na bázi přírodních protlaků, jsou zdrojem vlákniny, která upravuje činnost střev a navozuje pocit sytosti. Kapsička pyré s obsahem 100 g je, s ohledem na obsah sacharidů, které jsou zdrojem energie, ideální svačinou po duševní či fyzické námaze.

Různorodé chuťové varianty, snadné servírování a pohodlí, to vše hovoří ve prospěch džusů a pyré, tj. vitaminů a výživových látek ve SMART formě!