Boxerská legenda Frank Maloney (61) už není Frank, ale Kellie. V pozdním věku se rozhodl, že se dobře necítí v těle muže, a nechal si změnit pohlaví. Teď se na veřejnost dostaly děsivé fotografie z proměny.

Maloney, pod jehož dohledem získal boxer Lenonx Lewis titul mistra světa v těžké váze, nejprve podstoupil hormonální léčbu a poté i plastickou operaci. Jeho exmanželka Tracey se s tím dlouho nemohla vyrovnat a dělalo jí problém říkat člověku, který byl jejím mužem, najednou ženským jménem. Maloney musel počítat s tím, že jeho transsexualitu kolegové z boxu třeba jen tak nepřijmou. Úspěšného pořadatele boxerských závodů ale komunita tohoto sportu přijala i jako Kellie. „Kdybych se pohyboval u divadla nebo jiného umění, tak by nikdo ani nemrkl,“ řekl The Telegraph muž, který podle svých slov celý život žil s tím, že se cítí jako žena.

Na veřejnost se nyní dostaly snímky, kdy Maloney už jako Kellie podstoupil plastickou úpravu obličeje. „Myslel jsem, že moje hlava vybouchne bolestí. Krvácel jsem z očí a myslel jsem, že je po mně,“ svěřil se Maloney, který teď díky zákroku má i ve tváři ženské rysy. Operace ho ale málem stála život. Hlava natolik natekla, že se mu téměř zastavil dech, a lékaři museli deset hodin bojovat, aby ho zachránili.