Tragédie, která postihla rodinu moderátorky Ester Janečkové (41), se odehrála minulý týden o víkendu. Čtrnáctiletý synovec František se oběsil na zahradě rodinného domu, protože nemohl unést přístup společnosti k homosexuální orientaci některých lidí.

Na rozloučenou zanechal dopis, ze kterého se podařilo reportérům deníku Blesk získat část. „Dnešní svět je naprosto plný předsudků a nenáviděnosti k určitým skupinám lidí… to mě hrozně štve a přeji si, aby to tak nebylo, aby se se všemi lidmi zacházelo stejně a aby moje smrt aspoň trochu napomohla k veškeré rovnoprávnosti všech lidí na zemi,“ napsal na rozloučenou Filip.

Tuto sobotu v Dolní Přími na Královéhradecku měl mladý Filip pohřeb, na kterém se sešla celá rodina. Bolest, která v srdci nejbližších teď panuje, se nedá vyjádřit. „Ležím ve Filípkově posteli, vdechuju vůni jeho polštáře… A vůbec nemůžu spát…,“ napsala na Facebook Janečková, která se rozhodla spolu s dalšími členy rodiny aktivně bojovat proti homofobii. Společnost se totiž stále nedokáže smířit s tím, že homosexualita je normální a že netolerance gayům a lesbám neskutečně ubližuje.