Emily Bland (6) se setkala s lidoopem Rishim před dvěma lety, když její tatínek z domovské Anglie musel odjet do zvířecí rezervace ve Spojených státech a svou čtyřletou dceru vzal s sebou. Byl tam i jeden malinkatý orangutan a ten si hned s holčičkou padl do oka. A z Emily a Rishiho se stali povedení kumpáni.

Přátelství mezi opicí a člověkem je ale teď bohužel u konce, Emily přijela do Severní Karolíny na poslední návštěvu za svým kamarádem Rishim a dvojice se už nikdy neuvidí. Tedy aspoň ne osobně, chovatelé z rezervace ale doufají, že Rishiho naučí s webkamerou a bude moct vidět holčičku alespoň na dálku.

Přestože zvíře není nijak agresivní, je na Emily už příliš velký a to je důvod jejich odloučení. Orangutan během 18 měsíců ještě zdvojnásobí svou váhu, zatímco Emily bude pořád malá dívka. Rishi je už teď nebezpečný pro dospělého člověka a mohl by ublížit dívce nevědomky, při hraní.

Doporučení nestýkat se pochází přímo od chovatelů Rishio, kteří se snaží najít nějakou jinou alternativu, jak udržet tohle životní parťáctví v chodu. Každopádně dívka bude mít na své dětství ty nejlepší vzpomínky, zvířecí přátelé jsou kolikrát daleko lepší než ti člověčí, jak už nás o tom přesvědčila jiná holčička, co vyrůstala v africké divočině úplně jako Mauglí.