Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Prosperující říše se změnila v zemi chaosu, války a strachu. Jenomže Setově krutovládě si troufá vzdorovat málokdo.

Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich boj se bude odehrávat na zemi, v podsvětí i nebesech.

Je třeba si připomenout, že roli hlavního záporáka bude mít již zmiňovaný Gerard Butler, který se proslavil jako odvážný král Leonidas v krváku 300: Bitva u Thermopyl. Jeho protivníkem bude Coster-Waldau, který se proslavil jako zdatný šermíř Jaime Lannister v seriálu Hra o trůny.

Zkušený Butler už prozradil, že když si ve scénáři přečetl slovo „bůh“, bylo mu okamžitě jasné, kolik ho čeká posilování. Začal s tím hned, aby měl jistotu, „že než natáčení začne, bude vypadat doopravdy božsky“.

Režisérem dobrodružné fantasy Bohové Egypta je Alex Proyas (Já, robot, Vrána, Smrtihlav). Ve vedlejších rolích hrají Rufus Sewell (Smrtihlav, Příběh rytíře), Chadwick Boseman (Get On Up – Příběh Jamese Browna, Captain America: Občanská válka) nebo Geoffrey Rush (Zamilovaný Shakespeare, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly).

Film budete moci v kinech vidět od 25. 2. 2016 a zůstaňte ve střehu, již od zítřka můžete vyhrát lístky na premiéru!