Jako by to bylo včera, když jsme nadávali na tropické teploty, letošní léto bylo skutečně vydařené a dlouhé. Ještě v druhé polovině září meteorologové místy hlásili třicítky, ale hřejivým dnům je už konec. Podzim udeřil v pravé síle, někde už jak by začala zima. Slováci už hlásí z noci na pondělí sněhovou pokrývku a nasněžit má koneckonců i u nás, zatím ovšem jen na horách. V nížinách bude především pršet a podle čtrnáctidenního výhledu meteorologů si deště užijeme dosyta.

Shodou okolností v noci na dnešek byla zatím největší kosa letošního podzimu. Na západě a severu Česka bylo naměřeno – 5 °C. Na Šumavě na Kvildě dokonce – 10 °C. A lepší to nebude ani v noci na úterý, akorát na Moravě budou mít v noci kolem nuly nebo mírně nad nulou.

V pondělí přes den bude ještě relativně jasno, ale k večeru začne přibývat oblačnost a v nížinách začne pršet. A pozor! Na severovýchodě a severu Moravy by během dne mělo začít sněžit.

Podobné počasí bude i v úterý, i ve středu. Na horách má opět chumelit. Nejnižší noční teploty +3 až –1 °C, v Čechách až –3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Obloha bude černá a zatažená.

A jinak nebude i do konce týdne. Bude zataženo, bez deštníku ven nechoďte, čekejte déšť. Teploty se přes den budou pohybovat kolem deseti stupňů nad nulou, v noci se mírně oteplí a teploty zůstanou v minimech nad nulou.

Co se týče výhledu na následujících čtrnáct dní, do zhruba 25. října bude převážně oblačno, místy přeháňky. Ráno a dopoledne místy mlhy. Ranní teploty 6 až 0 °C. Denní teploty 6 až 12 °C, uvádí Meteopress.