Epidurál je hodně silné anestetikum, které se hojně využívá pro tlumení bolesti během porodu. Do těla je látka vpravena injekcí a následně zablokuje nervové signály a tím ztlumí bolest. Zároveň ale tahle látka nechává nehybnou spodní část těla.

Mamince z Londýna se tento běžný zákrok stál osudným. Už nikdy poté se jí cit do nohou nevrátil a ona zůstala na kolečkovém křesle. Původně anestetikum Irrum ani nechtěla, ale bylo jí doporučeno lékaři. V mládí totiž prodělala operaci srdce a doktoři nechtěli, aby se orgán další bolestí zbytečně namáhal.

Teď musí Irrum 5 hodin denně cvičit a stále doufá, že se jednou dá dohromady a bude opět chodit. Situace ale vypadá beznadějně a spolu s manželem bude nemocnici žalovat. „Porod byl úžasný zážitek, cítila jsem neskutečnou euforii. Hlavně když mi Adam oznámil, že je to holka,“ říká o manželovi.

Jenomže když ani další den poté necítila své nohy, začal personál nemocnice tušit, že je něco špatně. Nikdo ji pořádně o ničem neinformoval a hned ji poslali na náročnou operaci. Jejich malá dcerka byla prvních svých 6 dní na světě bez mámy. Irrum musela do jiné nemocnice, ale operace nepomohla.

Teď se snaží být každou volnou chvíli se svou dcerou Amelií a doufá, že jednou se její stav zlepší.