Třiadvacetiletá Jasmine Sullivan, která je samoživitelka, na tom nevidí vůbec nic špatného, proto svoji dvouletou holčičku Minnie dlouhé hodiny líčí, dává jí příčesky i paruky a stajluje ji do té doby, než není sama s výsledkem spokojená.

„Lidé říkají, že Minnie sexualizuji, ale to jsou jejich vlastní chorobné nápady, nikoli mé,“ uvedla Jas, která vychovává Minnie sama a žije se svojí matkou Bridgette (46), která sice s přehnanou péčí a drahými věcmi, kterými je malá Minnie zahrnována, nesouhlasí, ale respektuje dceřino rozhodnutí.

„Myslím si, že Jasmine Minnie kupováním drahých šatů a malých roztomilých mašliček rozmazluje. Není to ale přesně to, co maminky dělají?“ Říká k zálibě své dcery Bridgette a jedním dechem dodává, že co se týče financí, nakupuje Jas luxusní kousky do šatníku i kosmetiky za své vlastní peníze.

Na takových soutěžích se používají paruky, příčesky, profesionální make-up i oblečení luxusních světových značek. Příprava je opravdu náročná a i maminka Minnie přiznává, že malá z toho není vždy úplně nadšená. „Když je někdy trochu unavená a začíná vypadat podrážděně, snažím se ji rozveselit trochou zmrzliny nebo podržením medvídka. Zůstane pak sedět a nechá mě práci dokončit,“ vysvětluje.

Co si myslíte o takovém upravovaní dvouleté holčičky, která ani neví, proč se to vlastně kolem ní děje? Je asi jen otázkou času, kdy tahle móda dětských soutěží krásy přijde k nám. Budeme potkávat před školkami holčičky s větší vrstvou make-upu, než mají jejich matky?