Pětadvacet let se seriál Simpsonovi hřeje na výsluní televizní zábavy, a to skoro ve všech zemích světa. Patří i mezi vaše oblíbené TV show? Možná ale existuje pár věcí, které jste o Simpsonech nevěděli.

 1. Přemýšleli jste někdy, proč jsou Simpsonovi vlastně žlutí? Jejich stvořitel Matt Groening řekl stanici BBC, že chtěl, aby když lidi přepínají z kanálu na kanál, díky žlutému záblesku věděli ihned, že se jedná o Simpsonovy.
 2. V arabských zemích Homer pije místo piva sodu a místo hot dogů do sebe tlačí egyptské hovězí párečky. Holt islám, no…
 3. Všechny postavy mají na ruce jen čtyři prsty, s výjimkou jedné jediné – Boha. Tomu animátoři ponechali všech pět.
 4. Vytvořit jednu epizodu trvá šest až osm měsíců. Uf.
 5. Cucání dudlíku Maggie „namluvil“ sám Matt Groening.
 6. Exprezident USA George Bush jednou obvinil seriál Simpsonovi ze společenských problémů. Prý by Američané neměli žlutou komunitu tolik napodobovat. A to jako proč ne, Jiříku?
 7. Do roku 1998 šest herců namlouvajících hlavní role dostávalo za jednu epizodu neuvěřitelných 30 tisíc dolarů. Pozor, za poslední série už inkasovali 400 000 dolarů za jednu jedinou epizodu! To je slušný, ne?
 8. To, jak dlouhá bude úvodní scénka s gaučem, závisí na délce epizody. Pokud tvůrci potřebují vyplnit čas, protáhnou úvodní skeč na pohovce.
 9. Většina příjmení jednotlivých postav jsou reálnými příjmeními sousedů Matta Groeninga.
 10. Tolik známou znělku seriálu stvořil skladatel Danny Elfman v roce 1989 za pouhopouhé dva dny.
 11. Barta namlouvá v originále Nancy Cartwright, která měla původně propůjčit hlas Líze.
 12. Celé jméno Milhouse je Milhouse Mussolini Van Houten.
 13. Nedu Flandersovi je, ačkoli se to nezdá, 60 let.
 14. V roce 1997 byl ve městě Clark County ve státě Nevada postaven dům na chlup stejný jako ten, ve kterém bydlí Homer s rodinou.
 15. Tvůrci vybrali pro svoje městečko název Springfield proto, že je jich ve Státech hned několik a diváci se tak mohou jen dohadovat, kterým Springfieldem je seriál inspirován.